طبیعت نما، طبیعت گردی و ایرانگردی

ایرانگردی جهانگردی

آبشار نای انگیز

 

آبشار نای انگیز در استان لرستان واقع است. در جنوب شرقی شهرستان خرم آباد و در میان رشته کوه های سر به فلک کشیده هشتاد پهلو، آبشار زیبایی وجود دارد که به «نای‌انگیز» معروف است. برای رسیدن به آبشار باید جاده خرم آباد به سپیددشت را تا 45 کیلومتری پیمود و پس از آن از طریق جاده  فرعی که از سمت چپ جاده اصلی منشعب می‌گردد.

طبیعت گردی در ایران، طبیعت گردی در لرستان، بوم گردی، تور لرستان گردی، تور ایران گردی، طبیعت گردی در خرم آباد، تور خرم آباد گردی

به منطقه نای انگیز دست یافت. آب آبشار نای انگیز از چشمه سازهی واقع در ارتفاعات کوه های مجاور سرچشمه می گیرد. دست یافتن به چشمه ی اصلی تنها از طریق کوهنوردی امکانپذیر است. این جویبار در مسیر کوهستان به حرکت درآمده و ده ها آبشار پله‌ای بزرگ و کوچک و حوضچه های متعددی را تشکیل می‌دهد. طبیعت بکر منطقه به همراه پوشش گیاهی متنوع آن بسیار جذاب و جالب توجه است. آب آبشار نای انگیز پس از پیمودن مسیری در سمت شرق به رودخانه سزار می‌ریزد. در مسیر این رود آبشارهای فراوان دیگری نیز به چشم میخورد که به آبشارهای سرکانه معروفند. مسیر آبشارها از خط الراس در منطقه نای انگیز آغاز می شود و به سمت دامنه ادامه دارد. نای انگیز، روستایی از توابع بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد در استان لرستان است.

منبع: کویرها و بیابان های ایران