طبیعت نما، طبیعت گردی و ایرانگردی

ایرانگردی جهانگردی

آبشارهای پاکندس گالیکش

 

آبشارهای پاکندس در استان گلستان واقع است. در سه کیلومتری شمال روستای فارسیان آبشارهای پله کانی دره قره قا بطول 3 کیلومتر که از کوهپایه های منطقه پاکندس سرچشمه گرفته و تا دیو چشمه تداوم دارد در تمام فصل زمستان و بهار جلوه خاصی به منطقه بخشیده است. بعد از گذر از روستای فارسیان و حدود 3 کیلومتر حرکت در جاده سیجان، یک کیلومتر قبل از رسیدن به دو راهی سیجان به پاکندس به این آبشارها خواهید رسید. با پارک ماشین در کنار جاده و 300 متر پیاده روی در راه کفی و خوب به این آبشارها خواهید رسید. البته این نکته هم قابل توجه است که این مکان طبیعی، زیبا و دیدنی همچنان بکر مانده و تابلو و راهنمایی برای مسافران و افراد در حال گذر از این مسیر وجود ندارد.  این آبشارهای زیبا با توجه به دسترسی آسان آنها حتی برای مردم منطقه هم شناخته شده نیست و تاکنون کمتر کسی از این مناظر زیبا و کم نظیر دیدن کرده است.

طبیعت گردی در گلستان، تور گردشگری گلستان، طبیعت گردی در گلستان، تور گلستان گردی

روستای فارسیان در 22 کیلومتری شرق شهر گالیکش، در استان گلستان قرار دارد. این روستا در منطقه ای کوهستانی قرار دارد و کوه های سر به فلک کشیده اطراف آن را فرا گرفته اند . کوهستانی پوشیده از جنگل،‌ با درختان سرسبز بلوط و افرا چهره ی منطقه را بسیار دیدنی نموده است. فارسیان از سمت شرق با روستای کیارام، از جنوب شرقی با روستای فرنگ و از جنوب با روستای لیرو و از ناحیه شمال با روستای سیجان همسایه است.

طبیعت گردی در ایران، بوم گردی، تور ایران گردی

در فصل تابستان به عنوان منطقه ای ییلاق نشین از سوی برخی از ساکنان شهر گالیکش انتخاب می گردد. وجود چشمه سارهای زلال در فاصله ای بسیار نزدیک به روستا باعث شده است تا در ایام تعطیل از نقاط دور و نزدیک جمعیت کثیری برای گذران اوقات فراغت به این منطقه سفر کنند. دسترسی به این منطقه از طریق جاده ارتباطی گالیکش به آبپران و سپس به فارسیان و فرنگ امکانپذیر است.

منبع: کویرها و بیابان های ایران